May 18, 2024, 22:58:20 PM
Kamera
Read 5220 times

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vinur_Gamall

  • Bandit
  • **
  • Posts47
Kamera za mocno się ślizga (zbyt płynne przesuwanie kamery jest męczące). Przydałby się też widok postaci dookoła (np alt + poruszanie myszką) co by pozwoliło podziwiać nam nasz ekwipunek.
=== Master of Disaster ---

Tomashu

  • Administrator
  • *****
  • Posts439
Jak możesz to napisz o co chodzi z tą kamerą bo nie wiem.

To z altem dopisałem do todo. :P

Vinur_Gamall

  • Bandit
  • **
  • Posts47
Tzn mam takie wrażenie że kamera za wolno się zatrzymuje. Przestaje ruszać myszką a obraz jeszcze trochę płynie w kierunku gdzie przesunąłem. To fajny efekt niemniej można by go trochę ograniczyć tak, żeby kamera hamowała prawie że w miejscu. Poza tym jakby było trochę opóźnienia między ruchem myszką a obrotem kamery, chociaż to może tylko zależy od mojego komputera. Brakuje również opcji mouse sensitivity do regulacji szybkości, bo bym sobie nieco zmniejszył (łatwiej by mi się celowało we wrogów).
=== Master of Disaster ---

Vinur_Gamall

  • Bandit
  • **
  • Posts47
ok z kamerą już trochę lepiej (nie wiem czy to naprawiałeś czy po prostu nie ma opóźnienia w reakcji i przyśpiesza "just in time" czy to tylko moje wrażenie... w każdym razie przydałoby się jeszcze zwiększyć możliwe przybliżenie tak, aby można było patrzeć z przed łuku zawieszonego na plecach. Obecnie dla maksymalnego zbliżenia widzimy wielkiego drąga odbijającego się od krawędzi ekranu.
=== Master of Disaster ---

Tomashu

  • Administrator
  • *****
  • Posts439
Póki co jest tak ale będzie można przybliżyć tak że kamera będzie z pierwszej osoby.

Tomashu

  • Administrator
  • *****
  • Posts439
Dodałem jako task: https://github.com/Tomash667/carpg/issues/29

Leinnan

  • Administrator
  • *****
  • Posts303
Skoro już mówimy o kamerze:
-dałbym swobodne obracanie kamerą gdy padniemy, a gra dalej się toczy(bo np. inni towarzysze żyją), a nie tylko wokół jednej osi
-jakiś przycisk do patrzenia do tyłu gdy biegniemy
-gdy stoimy obracanie kamerą wokół wszystkich osi, gdy się poruszamy obrót myszy powoduje obrót kamery tak jak teraz

Tomashu

  • Administrator
  • *****
  • Posts439
1. Ok
2. Można patrzeć do tyłu i obracać (domyślnie klawisz V)
3. To by wymagało sporej zmiany sterowania

 

With Quick-Reply you can write a post when viewing a topic without loading a new page. You can still use bulletin board code and smileys as you would in a normal post.

Warning: this topic has not been posted in for at least 60 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.
Name:
Verification: