May 05, 2024, 19:33:09 PM
Zgłaszanie błędów
Read 29241 times

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Tomashu

  • Administrator
  • *****
  • Posts439
Przed zgłoszeniem błędu sprawdź czy ktoś już go nie zgłosił w temacie "Znane błędy".

Przy dodawaniu pamiętaj że im więcej podasz informacji tym lepiej, jeśli go nie zdołam naprawić to na nic twoje zgłoszenie. Co robiłeś gdy to się wydarzyło, single/multiplayer. Jeżeli potrafisz odtworzyć ten błąd zapisując się przed nim i dodając tu ten zapis to będzie dużo łatwiej go naprawić. Możesz też dodać plik log.txt.

Jeśli gra się zawiesiła to dodaj plik crash.dmp.

darktorq

  • Goblin
  • *
  • Posts4
1. Po włączeniu AA w oknie z wyborem klasy źle renderują się postacie tzn. rzeczy z tyłu jak łuk, tarcza etc. są renderowane z przodu.
2. Będąc w niektórych budynkach można przeniknąć przez ściany, a idąc dalej wypaść zupełnie ze świata.
3. Niekiedy w momencie śmierci, na ekranie z nagrobkiem, wciskając inny klawisz niż ten podany powoduje chwilowy powrót do gry (postać wciąż żyje). Jednak naciśnięcie wtedy jakiegoś klawisza cofa nas do menu.
4. Wprawdzie nie jest to błąd, ale psuje klimat. Chodzi o napis o "niedożyciu do emerytury", który proponuję usunąć, albo zastąpić czymś bardziej odpowiednim :)

Tomashu

  • Administrator
  • *****
  • Posts439
Dzięki za komentarz!

1. Postaram się to jakoś naprawić.
2. Możesz podać jakieś przykładowe miejsce.
3. Miałeś wtedy jakichś członków drużyny? Pewnie wrogowie odeszli wystarczająco daleko i ożyłeś. Próbowałem to odtworzyć ale mi się nie udało. Jedyne co to da się otworzyć panel postaci i drużyny co zablokuje.
4. Jakaś propozycja? :3

darktorq

  • Goblin
  • *
  • Posts4
Przejść przez ścianę udało mi się w ratuszu (pamiętam to, bo próbowałem stamtąd bezkarnie strzelać z łuku do burmistrza :P) i chyba też na arenie, ale nie jestem pewien co do tego drugiego. Nie wiem czy ten błąd występuje tylko sporadycznie, bo dzisiaj próbowałem go wywołać, ale już nie mogłem się przedostać poza budowlę zarówno w jednym jak i drugim miejscu. Na arenie gdy stanie się blisko ściany i obróci kamerę to można zajrzeć przez ściany, a postać wchodzi w nie do połowy, ale dalej już nie chce iść.
Nie pamiętam, czy jak zginąłem to miałem wtedy drużynę.
Najlepiej chyba będzie nie dawać żadnego napisu. Po prostu RIP i tyle :) Ewentualnie można podać jak długo trwała przygoda i jakieś podsumowanie typu ilu zabiło się wrogów, ilość zebranego złota, doświadczenie itp.

darktorq

  • Goblin
  • *
  • Posts4
Piszę w tym dziale, bo w innych nie mogę dodawać tematów przez "Brak uprawnień do dodawania nowych wpisów na forum", a jedynie odpowiadać na tematy już istniejące. To jest właśnie owy problem :) Mógłbyś to naprawić? Aha i czasem długo trzeba czekać na załadowanie strony, czasem w nieskończoność. Niekiedy wyskakuje komunikat o przeciążeniu serwera, a niekiedy nie. Wiesz coś o tym?

Tomashu

  • Administrator
  • *****
  • Posts439
Ustawiłem że można tworzyć, czemu takie podstawowe opcje są domyślnie wyłączony :S

Co do drugiego problemu to pewnie wina kijowego hostingu, póki co nic się na to nie poradzi.

Leinnan

  • Administrator
  • *****
  • Posts303
Gdy próbowałem grać ze znajomymi w klasie to podczas chodzenia po lesie(było nas 4) wyskoczył access violation, 2 razy :/
Druga sprawa, gdy klient(host nie) rozmawia z handlarzem czasem nie może zakończyć rozmowy, wybiera opcję zakończenia rozmowy, pozostaje okienko wyboru opcji dialogowych i nic nie ma w nich.

Leinnan

  • Administrator
  • *****
  • Posts303
Jeszcze jedno, wytłumacz mi jak grać przez Hamachi. :D

Tomashu

  • Administrator
  • *****
  • Posts439
W hamachi to nie wiem ale wiem jak w tunngle.
Trzeba wejść do jednego kanału i tyle. Powinno być widoczne jako lan w carpg.

Z tego co pamiętam to tam się miało jakiś adres ip, to nie wystarczy go innym podać? Pewnie wszyscy muszą być w jednym 'pokoju'.

Tomashu

  • Administrator
  • *****
  • Posts439
Z tym lasem pewnie nie masz pliku crash.dmp ? :(
Co do tego drugiego to po testuje, może uda mi się naprawić.

Leinnan

  • Administrator
  • *****
  • Posts303
« Last Edit: November 15, 2014, 13:52:14 PM by Leinnan »

Tomashu

  • Administrator
  • *****
  • Posts439
Jak możesz to wrzuć te pliki z folderu crashes, prawdę mówiąc to z plików log nie wiele da się wyczytać (poza tym jaka to wersja itp). Lepiej dodam o tym informacje w tekście crasha.


Tomashu

  • Administrator
  • *****
  • Posts439
1. W tym lesie strzelał ktoś z łuku? Zcrashowało w funkcji DrawParticles przy rysowaniu efektów po strzale.
2. Jak zakładałeś serwer to coś wyskakiwało? Niestety nie dodałem logowania w tamtym miejscu :( Z tego co wyczytałem z logu kilka razy próbowałeś wczytać grę i założyć serwer ale się nie dało, potem szukałeś serwera Lan? Niby crash w funkcji Ping :S

Leinnan

  • Administrator
  • *****
  • Posts303
1. W tym lesie strzelał ktoś z łuku? Zcrashowało w funkcji DrawParticles przy rysowaniu efektów po strzale.
2. Jak zakładałeś serwer to coś wyskakiwało? Niestety nie dodałem logowania w tamtym miejscu :( Z tego co wyczytałem z logu kilka razy próbowałeś wczytać grę i założyć serwer ale się nie dało, potem szukałeś serwera Lan? Niby crash w funkcji Ping :S

1. Tak, ja i siostrzeniec strzelaliśmy z łuku.
2. Próbowałem wczytać stan gry z poprzedniej lokacji w której byliśmy. Wyskakiwał: błąd serwera(5) czy jakoś tak.

 

With Quick-Reply you can write a post when viewing a topic without loading a new page. You can still use bulletin board code and smileys as you would in a normal post.

Warning: this topic has not been posted in for at least 60 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.
Name:
Verification: